Textil shredder árútmutató: mennyibe kerül valójában a fabric shredder

Szövetvágó árguide - ipari szövetvágó költségvetési elemzés

The 2026 textile shredder machine price range is $35,000–$150,000 for a single-shaft machine processing roughly 200–2,000 kg/h. Double-shaft machines run $90,000–$220,000 at about 1,000–3,000 kg/h, while a complete line with conveyors, magnetic separation, secondary sizing, and controls typically budgets $120,000–$350,000. Those ranges are wide because textile shredder price depends on the feed, output size, rotor, knife steel, controls, and supply scope. This guide separates the machine price, full textile recycling machine cost, recurring operating cost, and expected payback.

Textile Shredder Machine Price by Type in 2026

Machine type Tipikus kapacitás Árkategória Legjobb
Egytengelyes shredder 200–2,000 kg/h $35,000–$150,000 Garments, offcuts, controlled output size
Dupla tengelyű aprító 1,000–3,000 kg/h $90,000–$220,000 Baled textiles, mixed bulky waste, primary reduction
Rotary crusher / cutting mill (secondary) matched to primary $25 000–$70 000 Tight 20–30 mm sizing after a primary shredder
RDF/fuel line (shredder + magnet + screening) 1–3 t/h $150,000–$350,000 Cement kiln fuel, 50–100 mm strips
Wiping cloth / rag line 0.5–1.5 t/h $120,000–$300,000 Sized fabric pieces, metal-free output
Pyrolysis / fine-sizing feed line 1–2 t/h $160,000–$350,000 Two-stage sizing to 20–30 mm with buffer and dosing

All figures are reference ranges for typical configurations. Energycle manufactures the size-reduction core of these systems — single-shaft shredders, double-shaft shredders and secondary crushers. Complete-line figures are market references to help you budget the full installation around those machines.

Two patterns explain most of the spread. First, price scales with rotor width and installed power more than with any other specification — a 600 mm rotor with a 37 kW motor and a 2,000 mm rotor with 160 kW are different machines in every dimension. As a concrete reference point, a 1,000 kg/h single-shaft textile shredder typically lands at $80,000–$90,000 before line equipment. Second, a complete line always costs more than the shredder inside it: infeed conveyor, magnetic separation, discharge, and controls typically add 40–80% on top of the bare machine. The full textilgyűjtő gép költsége ide tartozik a szállítás, telepítés, üzembe helyezés, kezdeti alkatrészek, valamint a helyszínen szükséges por- és tűzvédelmi intézkedések.

Mik a szövetvágó gép árába beépített tényezők?

  1. Turbina szélessége és motor teljesítménye. A lényeges hajtóerő. Illessze hozzá a tényleges kapacitás-céljához, ne a legolcsóbb gép nyomtáblájához, amelynek “ kellene” megfelelnie.
  2. Vágó pengék anyaga, hőkezelése és tervezése. A D2 egy általános ipari alapérték, és gyakran összehasonlítják vele a JIS SKD11-et, de a vevőknek nem kell feltételezniük, hogy két árajánlat azonos acélt és hőkezelést használ. Kérjen anyagtanúsítványt, keménység tartományt, használatos vágóélek számát és újranyomkodási határokat. A DC53 és a karbidhegyes opciók előre nagyobb költséggel járnak, de hosszabb szolgáltatási időt biztosíthatnak a poros vagy szennyezett táplálék esetén. A vágó pengék acélguide magyarázza a lehetséges kompromisszumokat.
  3. Ellenkező irányú turbinatervezés. A szövetek körbefutnak a forgó alkatrészek körül - ez a anyag meghatározó hibatípusa. Kifejezetten textilre tervezett turbinák, amelyek szálleválasztó geometriával rendelkeznek, többet costoznak, mint a általános műanyagvágó turbinák, és ez az, ami különbözteti meg a futást a tisztítástól.
  4. Szűrő és hidraulikus ramszerelés. A szűrő mérete beállítja a kimeneti méretet; egy a nyomásos, rugalmas anyagokra tervezett ramszerelés a turbinát terheli, de nem állítja meg.
  5. Berendezze körül a vágót. Láncszalagos bevezető szállítószalag, overband magnet a zsebekhez és gombokhoz, kimeneti szállítószalag, és - ahol a kimeneti méret fontos - másodlagos tördítő. Ez az, ahol egy $85,000 gép egy $150,000 vonalává válik.
  6. Tárcsahajtómű, motor és vezérlés. Magas szolgálatási tényezős tárcsahajtómű, meghatározott motor márkája, például Siemens, PLC koordináció és változó frekvenciás hajtások emelik az első árat, de javítják a túlterhelés kezelését, a sebességszabályozást és a alkatrész támogatást. A helyi elektromos igények is fontosak: 460–480 V/60 Hz Észak-Amerikában, CE dokumentáció Európában, és projektspecifikus biztonsági körök. A tanúsítványok és vezérlések általában hozzáadnak 5–15%.
  7. Por és tűz kezelés. A textilpor gyúlékony. Az anyag és a helyi szabályozás függvényében a porleválasztás és a gyúlékony részecskék észlelése valódi költséget ró, és sokkal olcsóbbak a tervezési időszakban, mint egy esemény után.

Vigyázzon a széles körben elérhető olcsó szövetvágó gépek vásárlására.

The lowest textile shredder price on the market is almost always a generic plastic shredder with the word “textile” added to the listing. It shreds fabric — for a while. Then long fibers work into the gap between rotor and casing, wrap the shaft, and the machine spends more hours being cut free with knives than running. In trial runs at our factory, the same batch of mixed garments that flows through an anti-wrapping rotor will stall a standard rotor within the first hour.

The arithmetic matters more than the sticker. A machine that costs $15,000 less but loses two hours a day to wrapping costs roughly 500 production hours a year on a 250-day schedule. When comparing a eladó szövetaprító, részleteket megtekintse a termék leírációban. a Energycle textile waste single-shaft shredder page shows a fabric-specific configuration, including anti-winding cutting geometry, D2 blades, hydraulic feeding, and the electrical package.

Operating Cost: What Running a Textile Shredder Costs per Ton

Purchase price is one-time; these costs repeat every ton:

Cost item Typical range Megjegyzések
Elektromosság 25–50 kWh/ton Loose garments draw less than compressed bales
Knife regrinding $1–$4/ton Depends on steel grade and contamination
Screen and wear parts $0.5–$2/ton Higher with abrasive contamination (sand, buttons)
Munkaerő 0.5–1 operator per shift One operator can usually cover the full line

Two practical levers keep these numbers at the low end. Clean feed matters: every zipper that reaches the knives shortens the regrind cycle, which is why a magnet ahead of the secondary stage pays for itself. And blade steel selection is a running-cost decision, not a purchase decision — a DC53 knife set that costs 30% more but regrinds twice as many times is cheaper per ton from day one.

ROI: Turning Textile Waste Disposal Costs into Revenue

A textile shredder ROI calculation adds three yearly gains—avoided disposal charges, saleable output, and logistics savings—then subtracts electricity, knives, screens, labor, and maintenance. Use verified local figures rather than a universal payback claim because disposal fees, output buyers, operating hours, and contamination vary by project.

Annual net benefit = avoided disposal cost + net material revenue + logistics savings − electricity − blades and wear parts − incremental labor and maintenance.

Simple payback = installed textile recycling machine cost ÷ annual net benefit.

Itt található példa a hétköznapokon óránként egy tonna anyag kezelési kapacitású linéum számítási módszerét mutatja, amely naponta 8 óra és évben 250 nap működik. Ez egy tervezési példa, nem biztosítja a teljesítményt vagy a bevételeket.

ROI inputIllustrative assumptionAnnual effect
Feldolgozott textil hulladék2,000 tonna/évKiszámítás alapja
Elkerülhető bontási díj$45/tonna+$90,000
Nettó eladható-kimeneti érték$35/bemeneti tonna+$70,000
Elektromosság35 kWh/tonna $0.12/kWh áron−$8,400
Olló, szűrő és kopás költség$5/bemeneti tonna−$10,000
Növekedési munka és karbantartásHelyszíni becslés−$30,000
Annual net benefit$111,600
Telepített projekt költség$180,000
Simple payback1.61 év, vagy körülbelül 19 hónap

Mindet a bontási számlával, szolgáltatási díjszabással, vevő árajánlattal, tömegegyensúly teszttel és karbantartási becsléssel cseréld ki. Csak az eladható részt számold, vonj le a szállítást vagy további feldolgozást az értékéből, és futtasd a lefelé irányuló esetet alacsonyabb üzemidővel és alacsonyabb árazással. Ez kideríti, hogy a projekt még mindig megtérül-e, ha a körülmények kedvezőtlenebbek a forgalmazási előrejelzésnél.

Új vs. használt Textil szalagvágók

Használt egytengelyes szalagvágók gyakran jelennek meg 40–60% új árban. A textilre jellemző figyelmeztetés: ellenőrizd, hogy a gép milyen anyagot futott. Egy öt évet tartó merev műanyagokon futott szalagvágó rotorja és burkolata kopás mintázata rosszabbá teheti a textil befedését, és az ellenkező irányú geometria retrofittelése ritkán gazdaságos. Ha a használt úton megyél, alkalmazd ugyanazokat az ellenőrzési logikákat, amelyeket mi ismertetünk a használt hulladékfeldolgozó berendezések útmutatója — terhelés alatti elfogadási feltételek, dokumentáció és írásos hiányzó alkatrészek listája.

Hogyan kapjon pontos textil aprító árajánlatot

Egy árajánlat csak akkor pontos, amennyire az mögötte álló információk. Küldje el ezeket a hat elemet, és valós számot kap helyett a helyőrző:

  1. Anyag típusa és keverék (ruhadarabok, vágott anyag, kábel, vegyes utófogyasztói anyagok)
  2. Bejárati forma - szabadon, kötve (kötet mérete és súlya), vagy tekercsekben
  3. Kívánt kimeneti méret és a kimenet célja (bála, pirolízis tárcsafúró, szálnyitó)
  4. Cél áramlási teljesítménye kg/h-ban, valamint a tervezett üzemeltetési órák
  5. Helyi feszültség és frekvencia
  6. Párásodás és szennyezettség szintje, ha ismert

Jobb esetben, hagyja, hogy a gép válaszoljon. Mi ingyenes próbapartíciót futtatunk a saját anyagával a gyárainkban, felvételezzük a futást, és árajánlatot adunk az Ön által látott kimenetet előállító pontos konfigurációra - szűrő mérete, pengék beállítása és vonal elrendezés is beleértve. Ha a projekt pyrolízis reaktor vagy más méretkritikus folyamatot táplál, a pirolízishez használt textil hulladék aprítása útmutatója leírja, hogyan változik a vonal tervezése és a költségvetés a kimeneti méret igények alapján.

Gyakran ismételt kérdések

Mennyibe kerül egy kis szövetvágó?

Bevezető szintű ipari egytengelyes gépek 200–500 kg/h áramlási teljesítményhez körülbelül $35,000–$60,000 áron kezdődnek. Asztali és labor méretű egységek léteznek ennél kisebb méretben is, de ezek mintavételező eszközök, nem gyártó berendezések - lásd a textilaprító útmutató ahol a méretosztályok elválasztódnak.

Milyen tényezők befolyásolják leginkább a textilvágó árában?

Arot szélessége és motor teljesítménye az alapárat határozza meg; az anti-wrapping rotorterv és penga beállítása határozza meg, hogy a gép működik-e a textilre. Az aprító körül található vonali berendezések - szállítószalagok, magnét, másodlagos méretbeállítás - általában 40–80%-t adnak hozzá a nyers gép árához.

Mennyibe kerül egy textil szalagvágó üzemeltetése?

Számítsson 25–50 kWh elektromosságra tonnánként, $1–$4/tonra penga újranyomtatásra, és $0.5–$2/tonra szűrőkre és kopásalaptételekre. Tiszta, metálmentes bejárati anyag minden egyes számot a legalacsonyabb szintre hozza.

Mennyire gyorsan térül meg egy textil szalag szalagoló vonala?

A megtérülés nincs univerzális tartományban. A fent említett példában egy $180,000 telepített rendszer körülbelül $111,600 éves nettó előnyt termel, ami egyszerű megtérülést biztosít körülbelül 19 hónapra. Cserélje ki a példát a hulladék számláival, vevői árral, üzemeltetési ütemtervével, áram árával és karbantartási becsléssel az befektetési döntés előtt.

Miért ilyen nagy a különbség ugyanazzal a kapacitással szóló árajánlatok között?

Mert a “capacitás” elrejti a konfigurációt: penga acél, rotorterv, szűrő opciók, szállítószalagok, magnét, vezérlés és tanúsítvány mindegyike ezerrel mozdíthatja el az árat. Városonkénti árajánlatokat hasonlítson össze a hetven költséghajtóval - vagy küldjön ugyanazt a mintanyagot minden beszállítónak, és hasonlítsa össze a felvett tesztelési eredményeket.

Következtetés

Egy hasznos textil aprító gép ára meg kell egyezzen az anyaggal, a kimeneti mérettel, az áramlási teljesítménnyel, arottal, penga acéllal, vezérléssel és teljes beszállítási körrel. Hasonlítsa össze a telepített textil hulladékfeldolgozó gép költségét és az éves nettó előnyt - nem csak a nyers gép árajánlatával. Küldje el a Energycle-nek az anyag részleteit vagy foglaljon le egy ingyenes filmed próbafutást, hogy kapjon egy konfigurációt és árajánlatot a textilére alapozva, nem egy általános listaárra.

Szerző: energycle

Energycle első osztályú globális szolgáltató és gyártó, amely specializálódott az előrehaladott, magas hatásfokú műanyag újrahasznosítási megoldásokban. Elkötelezettek vagyunk olyan erős, megbízható gépek tervezésének és gyártásának előállításában, amelyek az újrahasznosítási spektrum teljes körét lefedik – a mosás és szalagolástól kezdve a granulálásig, granulátumgyártásig és szárításig. Kiváló minőségű portfóliónk tartalmaz a legmodernebb mosóvonalakat, amelyek mind rugalmas filmek, mind merev műanyagok (például PET és HDPE) számára kialakítva, erős ipari Aprítók, pontosságú Granulátorok és Darabolók, hatékony Pelletizáló gépek, és hatékony szárítórendszerek. Minden esetben, hogy egyetlen kiemelkedő teljesítményű gépet vagy egy teljes, testreszabott, kulcsfontosságú gyártósort keres, a Energycle alaposan testreszabott megoldásokat kínál, amelyek pontosan megfelelnek egyedi működési igényeinek és anyagspecifikációinak.

hiba: A tartalom védett!